Co to jest leasing?

Słowo leasing, pochodzi z języka angielskiego, od słowa leas, znaczącego tyle, co wydzierżawić. Jeżeli chodzi o leasing, to polega on na tym, że osoba, która dzierżawi jakiś podmiot gospodarczy, na przykład samochód, wynajmuje go osobie, która prowadzi jakąś działalność gospodarczą.

Leasing jest to forma dzierżawy wygodna dla klienta, i często jest to jedyny sposób na uzyskanie jakiegoś przedmiotu.

W dalszej części artykułu, będziemy sie zajmować leasingiem samochodów. Czyli musimy pokrótce wytłumaczyć, na czym leasing polega.

A mianowicie, jest człowiek, który właśnie założył działalność gospodarczą, i potrzebuje do jej wykonywania samochodu. Nie ważne jest tutaj, jakiego rodzaju jest to samochód, to znaczy czy jest to osobowy, dostawczy czy ciężarowy, lub jakaś specjalistyczna maszyna. Liczy sie tylko to, że taki samochód, jest świeżo powstałej firmie potrzebny. Jednak, z powodu braku środków finansowych taka osoba, nie może zakupić potrzebnego sprzętu, bez którego nie będzie mogła wykonywać danej działalności. Z drugiej strony, salon samochodowy, chciałby sprzedać jak najwięcej swoich samochodów, ze względu na to, że klient nie ma gotówki, nie sprzeda nic. I należałoby w takim przypadku, w jakiś sposób pomóc klientowi, w dokonaniu zakupu. I właśnie z takich powodów wymyślono leasing. A polega to na tym, że właścicielem samochodu wziętego w leasing, jest firma, które ten leasing daje, natomiast w umowie są określone wszelkiego rodzaju warunki. Czyli klient może używać samochodu wziętego w leasing, i w ten sposób, rozwinąć możliwości własnej firmy. Spłacanie rat leasingowych przez klienta, przebiega w określonych w umowie odstępach czasu, i określonej wysokości. W ten sposób, leasingodawca osiąga jeszcze większą cenę za swój samochód, ponieważ ceny samochodów w leasingu, mogą dochodzić nawet do stu dziesięciu procent jego wartości. Czyli nie dosyć, że firma sprzedała swój samochód, to jeszcze zrobiła to za większą cenę. Natomiast leasingobiorca, bez wpłat jakichkolwiek środków własnych może sobie pozwolić, na posiadanie niezbędnego, w jego firmie pojazdu, i w ten sposób zwiększyć swoje zyski, oraz rozszerzyć zakres usług.

Jak widzimy leasing polega na zwiększeniu zysków jak i klienta, tak i firmy leasingowej, czyli nie dopuszczenie do rozwijania się obydwu firm. Często zdarza się, że chcąc wziąć samochód w leasing, sprawdzamy jeszcze inne formy pozyskania gotówki, na przykład takie jak kredyt. Jednak inne formy wiążą się z narażeniem finansów naszej firmy, aczkolwiek mogą mieć lepsze warunki.

Kalkulator rat leasingowy, który będzie znajdować się na tej stronie będzie bardzo przydatny osoby poszukującym ofert firm leasingowych przez Internet (np. leasing samochodowy). Leasingowy kalkulator rat pomoże znaleźć najkorzystniejszą ofertę leasingową.

Leasing · Informacje · Co to jest leasing?

Informacje na temat kalkulatora leasingowego

Kalkulator rat leasingowy, który będzie znajdować się na tej stronie, będzie bardzo przydatnym narzędziem dla osób poszukujących ofert firm leasingowych przez Internet (np. leasingu samochodowego). Leasingowy kalkulator rat pomoże znaleźć najkorzystniejszą ofertę leasingową.