Leasing czy kredyt?

Zakładając własną działalność gospodarcza, musimy pozyskać jakieś środki, na uruchomienie jej, oraz na przystosowanie do produkcji dóbr czy też usług. W dzisiejszych czasach, start firmy, jest dotowany, przez różne instytucje, jednak nie wszystkie dobra materialne potrzebne do uruchomienia działalności mają swoją dotacje. Na przykład w firmie transportowej, oprócz dobrej organizacji, potrzebny jest sprzęt, taki jak samochody dostawcze, który sprawi, że będziemy nasza działalność, w ogóle mogli wykonywać. Oczywiście na starcie, nie mamy zbyt wiele funduszy, ponieważ dopiero zaczynamy i jeszcze nie mamy żadnych wpływów. W związku z tym, musimy w jakiś sposób uzyskać potrzebny nam samochód.

Możemy wziąć go w leasing, od jakiejś firmy leasingowej, czy też od samego producenta, ewentualnie wziąć na niego pożyczkę czy kredyt. Jednak, co wybrać, i co okaże się lepsze?

Odpowiedź na powyższe pytanie, jest bardzo prosta. Wszystko zależy od sytuacji gospodarczej, oraz od ofert firm leasingowych i banków. A mianowicie biorąc samochód w leasing otrzymujemy go od razu, jednak musimy spłacać, co miesięczne, czy też inaczej według umowy raty leasingowe.

Musimy tutaj wspomnieć jeszcze o tym, że do zakończenia całej procedury, samochód taki jest własnością firmy leasingowej, my natomiast możemy jedynie wykorzystywać go do prowadzonych przez nas usług. Natomiast pożyczka czy kredyt, działa na zasadzie dostarczenia pewnych środków pieniężnych, które będziemy mogli wykorzystać na zakup danego, potrzebnego nam pojazdu. Nie mamy wtedy umowy z salonem, ale za to mamy umowę z bankiem, który zajmuje nam część dochodów, na pokrycie kredytu. Samochód jednak jest nasz, i możemy go wykorzystywać we własnym zakresie, co daje nam trochę większe pole. Jednak nasza zdolność kredytowa, zmniejsza się o ilość rat, jakie musimy spłacać. Przypuśćmy teraz, że z jakiś powodów nie wiedzie nam się w działalności, i niestety stajemy się niewypłacalni. W przypadku leasingu, taki pojazd, jest nam po prostu zabierany, natomiast kredyt, działa na takiej zasadzie, że bank nie ważne, z jakich źródeł, ale chce uzyskać od nas zaległe kwoty. W tym momencie, widzimy, że leasing jest gorszą formą pozyskania samochodu, jednak zwróćmy uwagę na to, że w tej samej operacji, łatwiej było samochód uzyskać. Dlaczego leasing w tym przypadku jest gorszy? Ponieważ zabierając nam samochód, odcina się nas od możliwości zarobienia pieniędzy na jego spłatę. Jednak dla firmy leasingowej, jest łatwiej odzyskać utracone dobro, jakim jest samochód.

Leasing · Leasing czy kredyt?

Informacje na temat kalkulatora leasingowego

Kalkulator rat leasingowy, który będzie znajdować się na tej stronie, będzie bardzo przydatnym narzędziem dla osób poszukujących ofert firm leasingowych przez Internet (np. leasingu samochodowego). Leasingowy kalkulator rat pomoże znaleźć najkorzystniejszą ofertę leasingową.