Leasing zwrotny - kiedy brać?

Czym jest leasing, wie chyba każdy przedsiębiorca, zwłaszcza ten, który potrzebuje niezbędnych maszyn czy też pojazdów, a nie stać go na tego typu środki. Jednak czasem zdarza się tak, zależnie oczywiście od sytuacji gospodarczej, i rynku zleceń, że naszej firmie nie wiedzie się najlepiej. Mimo, ze przez jakiś czas rozwijała się ona, to różnego rodzaju zdarzenia losowe, takie jak poważna awaria jakiegoś sprzętu sprawiła, że wydajność naszej firmy spada. Prowadząc firmę, dobrze by było mieć odłożoną gotówkę, na losowe zdarzenia, albo ubezpieczyć tą firmę. Ale jeżeli nie mamy takich środków, lub nie ubezpieczyliśmy naszej firmy, a wypadek nam sie zdarzył, to musimy ogłosić upadłość? Oczywiście, że nie, ponieważ, jest wiele usług na rynku, zajmujących się właśnie takimi problemami, i dbających o to, aby firmy na rynku, mimo wszelkich nieszczęść, miały szanse wyjść z przysłowiowego dołka. Oczywiście w skład tych usług wchodzą firmy leasingowe. Ale zacznijmy od początku.

Przypuśćmy, że w naszej firmie dostawczej popsuł nam się samochód, i nie możemy prowadzić dalszej działalności. Nie mamy oczywiście gotówki na naprawę, ani ubezpieczenia. Co wtedy? Możemy zgłosić się do firmy leasingowej, jeżeli posiadamy inne dobra, na przykład inne samochody, lub wziąć pożyczkę na naprawę samochodu. Jeżeli chodzi o firmę leasingową, to możemy skorzystać z takiej oferty, jak leasing zwrotny. Leasing zwrotny polega na tym, że sprzedajemy firmie leasingowej nasze dobra, w przypadku firmy transportowej, inny samochód, a następnie bierzemy ten samochód w leasing, i dzięki temu, możemy nadal z niego korzystać. Z uzyskane ze sprzedaży pieniądze, możemy naprawić popsuty samochód, który nie był ubezpieczony, i w bardzo szybki sposób zwiększyć sobie wydajność naszej pracy. Oczywiście leasing zwrotny nie musi występować tylko w przypadku jakiś zdarzeń losowych, czyli wypadków kradzieży czy awarii, ale również, kiedy po prostu potrzebujemy jakiejś gotówki, na rozwinięcie firmy.

Przypuśćmy ze mamy taką sytuacje, iż prowadzimy firmę transportową, i posiadamy trzy samochody. Nagle rynek zbytu na nasze usługi wzrósł, i potrzebujemy kolejnego samochodu, aby sprostać wymagania rynku, i oczywiście zwiększyć przychód. Możemy w tym momencie, korzystając z leasingu zwrotnego, uzyskać środki finansowe na zakup kolejnego samochodu, i w ten sposób "rozwinięcie skrzydeł". W przypadku, kiedy nie podejmiemy takiej decyzji, może być tak, że ominie nas dobra inwestycja, która mogłaby rozwinąć naszą firmę, a co za tym idzie nasze zyski.

Leasing · Leasing zwrotny - kiedy brać?

Informacje na temat kalkulatora leasingowego

Kalkulator rat leasingowy, który będzie znajdować się na tej stronie, będzie bardzo przydatnym narzędziem dla osób poszukujących ofert firm leasingowych przez Internet (np. leasingu samochodowego). Leasingowy kalkulator rat pomoże znaleźć najkorzystniejszą ofertę leasingową.